TJ Sokol Žižkov

Koněvova 19, 13000 Praha 3, Česká republika
Výsledkový servis: veřejné klubové akce
Dobré řeznictvíQ-Elektrik

Herní místa

Koněvova 19, 13000 Praha 3, Česká republika
1Malý stůlŠotola
2Malý stůlŠotola
3Malý stůlŠotola
4Malý stůlŠotola
1Závodní stůlGabriels
2Závodní stůlGabriels
3Závodní stůlGabriels

Kulečníkový klub TJ Sokol Žižkov patří historicky mezi největší a nejúspěšnější kluby v České republice. Náš klub byl založen v roce 1969 jako jeden ze sportovních oddílů Tělocvičné jednoty Sokola Žižkov I.. Na dlouholeté historii oddílu se podílely takové osobnosti jako Engel, Bazal, Sadílek, Vápeník a Čermák, kteří se stali mnohonásobnými mistry republiky v jednotlivcích i družstvech.

O vysoké úrovni našeho klubu svědčí sedm získaných mistrovských titulů v celostátní soutěži družstev a desítky mistrovských titulů v turnajích jednotlivců jak na malých, tak na velkých stolech.

V současnosti náš klub čítá 45 členů, z nichž se valná většina účastní soutěží organizovaných Českomoravským billiardovým svazem na všech výkonnostních úrovních. V posledních letech nás pravidelně reprezentuje osm až devět týmů v závodních soutěžích, čímž se řadíme mezi největší karambolové kluby v České republice. Naše týmy zasahují do nejvyšších soutěží až po soutěže na regionální úrovni.

Ani na poli jednotlivců se v českém a evropském kontextu neztrácíme. Adam Bača, Irena Michálková, Otakar Truksa a Vladimír Hambálek jsou několikanásobní mistři České republiky v různých disciplínách. Adam Bača je navíc dvojnásobným evropským šampionem a trojnásobným vicemistrem Evropy v juniorské kategorii. Irena Hambálková je nejenom nejlepší českou hráčkou, ale také patří mezi elitu na poli mezinárodním. Důkazem toho je 3. místo na ME žen v trojbandu z roku 2019. Několik hráčů z našich řad se účastní pravidelných světových pohárů v trojbandu.

V každé sportovní sezoně pořádáme několik turnajů ČMBS sekce karambol ať už typu Mistrovství republiky, Velkých cen nebo regionální turnaje. Mezi lety 2015 až 2017 jsme také byli spolupořadateli tří mezinárodních turnajů v technických disciplínách, které se odehrály v Divadelním sálu žižkovské Sokolovny. Ve sportovní sezoně 2019/2020 v našich barvách nastoupil čtyřnásobný mistr světa Dick Jaspers a vicemistři světa Dán Dion Nelin a Belgičan Eddy Leppens.  

Náš klub je vybaven čtyřmi malými stoly značky Šotola a třemi velkými stoly značky Gabriels, na kterých se hrají akce mezinárodního významu jako světové poháry, evropské a světové šampionáty. Dbáme na vysokou kvalitu herního materiálu. Stoly jsou potaženy suknem značky Iwan Simonis a hrajeme s koulemi značky Saluc. Na tomto materiálu se hrají všechny evropské a světové akce. Herní materiál každoročně obměňujeme.

Rádi v našich řadách přivítáme nové zájemce o tuto krásnou hru. Nabízíme první tři návštěvy zdarma, aby jste si mohli prostředí našeho klubu "ošahat". Je možno také trénovat pod vedením našich nejlepších hráčů nebo si prostě jen tak zahrát se svými kamarády.

Neváhejte a v případě zájmu nás kontaktujte.

Vedení

Předseda klubu Martin Vrabec
+420776234365
m.vrabec@seznam.cz
STK klubuOtakar Truksa
+420723368869
o.truksa@seznam.cz
Jednatel klubuLibor Bača
+420739514358
liborbaca@seznam.cz
Člen vedení klubuIng. Martin Daněk
+420603165996
martin.danek@quick.cz
Hospodář klubuIng. Petr Radkovský
+420605500518
petr.radkovsky@seznam.cz

Další informace

Web klubuhttp://kulecnikzizkov.cz
Youtube profilhttps://www.youtube.com/@billiardzizkov
Facebook profilhttps://www.facebook.com/billiardZizkov/
Twitter profilhttps://twitter.com/karambolzizkov
Youtube profilhttps://www.youtube.com/@kulecnikzizkov
Youtube profilhttps://www.youtube.com/@karambolzizkov
Youtube profilhttps://youtube.com/@kulecnikzizkov_ii