AKK Brno, z.s.

Botanická 1, 60200 Brno, Česká republika
Výsledkový servis: veřejné klubové akce

Herní místa

Botanická 1, 60200 Brno, Česká republika
1Malý stůlNapos Hulín
2Malý stůlNapos Hulín
3Malý stůlNapos Hulín
1Závodní stůlSøren Søgaard
2Závodní stůlSøren Søgaard

 

V roce 1932 vznikla mezi kulečníkáři, scházejícími se denně v kulečníkové herně kavárny “Passage” , myšlenka napodobiti jiná města republiky a založiti rovněž i v Brně kulečníkový klub, který by sdružil všechny přátele této hezké a zábavné hry a zároveň udržoval a navazoval styky s kluby již existujícími.

Od myšlenky nebývá zpravidla nikdy daleko k činu, a tak se v brzku ustavil přípravný komitét, jehož předsedou byl zvolen Dr. Menčík. Prováděla se agitace, sháněli se členové, vypracovaly se stanovy, které byly zadány Zemskému úřadu ke schválení. Avšak teprve v roce 1933 dne 13. listopadu byly tyto po několikeré intervenci schváleny.

Tím byl dán podnět ke skutečné práci a 4. prosince 1933 se konala ustavující valná hromada klubu, jenž byl nazván Amatérský kulečníkový klub Brno (AKK Brno).

Od založení našeho klubu uplynula dlouhá doba, během níž se v klubu vystřídalo několik set hráčů dobrých, špatných, průměrných, ale také vynikajících, hrajících na slušné evropské úrovni. Za všechny jmenujme zvláště pana Zoltána Kováče, který se stal mnohonásobným šampionem Československa v době, která kulečníku mnoho nepřála, a který díky svým výkonům měl právo reprezentovat republiku i v zahraničí. A právě jeho zásluhou se tak otevřely dveře i jiným českým hráčům. Teď, když je možné se bez problémů jiných než finančních zúčastňovat evropských šampionátů a jiných mezinárodních turnajů, se náš hráč Marek Faus stal juniorským mistrem Evropy ve volné hře a poté, co přestoupil do kategorie dospělých, reprezentuje naši republiku na mistrovstvích Evropy ve většině disciplín, které se hrají. A třeba i Martin Boháč (dlouhodobě nejlepší hráč na našem území v trojbandu), reprezentující nejen náš klub ale i celou republiku, se může pravidelně zúčastňovat ME a MS.

 

Nejznámější a nejúspěšnější hráči našeho klubu :

ZOLTÁN KOVÁČ - rodák z Rožňavy, a od čtrnácti let Brňák „jak poleno“ dlouhá léta suverénně vládl československému závodnímu kulečníku. Při příležitosti vydání své knihy „Mistrovské karamboly“ měl už ve sbírce více než šedesát vítězství v domácích šampionátech, ale sám se představuje jako padesátinásobný mistr republiky. Třikrát získal 6. místo na mistrovství Evropy.

MAREK FAUS - mnohonásobný mistr ČR ve všech disciplínách.

PAVEL BÖHM- několikanásobný mistr ČR ve všech disciplínách.

MARTIN BOHÁČ – mnohonásobný mistr v ČR jak jednotlivců tak i družstev trojbandu a technických disciplínách, vítěz turnaje mistrů v trojboji, 7. místo na ME 2015.

Jako klub jsme se umístili několikrát na medailových pozicích v soutěži družstev v trojbandu a několikrát vyhráli všechny ligové soutěže.

Vedení

STK klubuIng. Miroslav Vala
+420604984445
miroslav.vala@seznam.cz
Předseda klubuVladimír Jaroš
+420736625306
vlada.24@seznam.cz
Člen vedení klubu Antonín Filip
+420602503697
tondafilip@centrum.cz
Místopředseda klubu Igor Čermák

Člen vedení klubuIng. Jan Fait

Další informace

Facebook profilhttps://www.facebook.com/Akkbrno-814723771980868/