TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou

Kozelkova 26/IV., 50351 Chlumec nad Cidlinou, Česká republika

Herní místa

Kozelkova 26/IV., 50351 Chlumec nad Cidlinou, Česká republika

Začátkem roku 1999 jsme založili nový sportovní oddíl tehdejší Tělovýchovné jednoty Chlumec nad Cidlinou. Podnětem bylo ukončení činnosti TJ Lokomotiva Hradec Králové, ve které v té době hráli dva hráči z Chlumce (Černý a Koníček) a možnost odkoupení  kulečníkových stolů a zařízení tohoto klubu.

Po jednání s TJ jsme upravili prostor severní galerie místní sokolovny a získali tím celkem uspokojivou hernu. Časem se však ukázaly problémy zejména s vytápěním a nedostatkem klidu při tréninku i zápasech, v případě jiné činnosti v hlavím sále .

Na jaře roku 2002  jsme po dohodě s novým vedením  Sokola, získali do té doby téměř nepoužívané a zanedbané místnosti bývalé vinárny a kuchyně. Po nezbytných opravách a rekonstrukci za finanční podpory Sokola,  máme jednu z nejhezčích heren v republice. O tom svědčí i to, že náš oddíl dostal nabídku a bude spolu s BC Sokol Hradec Králové pořádat oba nejvyšší turnaje družstev. Ve dnech 8.-9. května 2004 Mistrovství ČR družstev v technických disciplinách a týden na to 15. Května 2004 turnaj o Mistra ČR družstev ve čtyřlomu (kvartách).

Sportovní výsledky našeho oddílu se vyvíjely s tím jak se usazoval kádr našich předních hráčů. V prvních letech za nás hráli ještě tři hráči z Hradce, ale z důvodu dojíždění svou aktivitu ukončili. Nyní jsme v základní sestavě tři Chlumečáci  Vladimír Koníček, Miroslav Černý, Petr Vokatý a hostující Petr Kolembář z Čáslavi, který od příští sezóny bude naším řadovým členem.V současné době má náš oddíl 16 členů, z toho 11 hráčů registrovaných v ČMBS.

V sezóně 2003-2004 skončilo naše družstvo v technických disciplínách na 6.místě v 1.tř.což je třetí nejvyšší soutěž a v krajském turnaji v kvartách na druhé pozici.

Vedení

Předseda klubuMgr. Veronika Rybáčková
+420603538272
veronika.rybackova@gmail.com

Další informace

Facebook profilhttps://www.facebook.com/pg/Billiard-Club-Chlumec-nC-1646161455651403
Web klubuhttps://billiard-chlumec.webgarden.cz/

Stoly v klubu pro závodní hru

3 xMalý stůlHelta